שיטת אינויזליין

שיטת האינויזיליין (Invisalign) הגיעה לעיר

לאחרונה פרסמתי סקר קטן (בתמונה) בחשבון האינסטגרם שלי (@fleissig.orthodontics) ושאלתי מה הצבע של המכשור אינויזליין Invisalign. 

חשבתי לעצמי שזה סקר די שטותי והייתי בטוח, משוכנע ב100% שכולם יידעו. 

להפתעתי הרבה, רק 50% ידעו את התשובה. 

מה שאומר ששאר ה50% לא יודעים בעצם מה זה אינויזליין Invisalign….

אז התכנסנו היום לשפוך כמה מילים על אינויזליין!

שיטת אינויזליין Invisalign (הלחם של Invisible=בלתי נראה + Align=ליישר) זו שיטה/מכשור לביצוע יישור שיניים באמצעות קשתיות (פלטות) שקופות אשר מורכבות על השיניים בלבד (כמעט ללא מגע עם החניכיים או עם החך כמו בפלטות אחרות). מלבד אורתודונטיה לינגואלית (Lingual) (בה הקוביות מודבקות בחלק הפנימי של השיניים) זו השיטה האסתטית ביותר והקשתיות באמת כמעט ואינן נראות

איך המכשור מיוצר ואיך הוא עובד?

האורתודונט לוקח מטבעים של השיניים ושולח אותם למעבדות של חברת אינויזליין Invisalign (או לחילופין סורק את השיניים בעזרת סורק אינטרא-אוראלי ושולח את הקבצים במייל!).

טכנאי החברה בסיוע אורתודונטים מייצרים מודל תלת מימדי של השיניים ולאחר מכן, על פי הנחיות האורתודונט ובדו-שיח עימו, מבצעים העמדה מחדש של השיניים בסגר רצוי ויציב שמקובל על האורתודונט המטפל.

תזוזת השיניים מתוכננת באמצעות המחשב מראש ובסופו של התהליך, המערכת מייצרת סדרה של פלטות/קשתיות על פי התכנון המבוקש, כאשר כל קשתית מיוצרת כך שהשן זזה בה מעט ביחס לקשתית הקודמת וכך ע"י סדרה של קשתיות מתקבלת תזוזת שיניים הדרגתית עד שבסופו של דבר, הקשתית האחרונה בסדרה מביאה את המטופל לסגר הסופי שלו ואת השיניים למצבן הסופי.

יתרונות שיטת אינויזליין (Invisalign ) :

  1. שיטת האינויזליין היא מאד אסתטית! (כפי שציינתי) בה הקשתיות כמעט ואינן נראות.
  2. ניתן להסיר את הקשתיות לצורך שמירה מצויינת על הגיינה אוראלית וכמו כן לצורך אכילה.
  3. בכל שבוע/שבועיים מרכיבים קשתית/פלטה חדשה ונקיה.
  4. שיטה מצויינת למקרים פשוטים, אך ניתן לבצע באמצעותה גם מקרים מורכבים יותר.

חסרונות שיטת אינויזליין (Invisalign ) :

  1. שיטת אינוזליין אינה מתאימה לכל מקרה, בעיקר אם מדובר במקרה מורכב מאד.
  2. דורשת שיתוף משמעת עצמית גבוהה ושיתוף פעולה קפדני, עם זמן הרכבה של הקשתיות/פלטות למשך של 22 שעות ביממה (כלומר ניתן לאכול ולצחצח שיניים במצטבר כשעתיים).
  3. לאחר הארוחה חובה לצחצח את השיניים ולנקות את שאריות האוכל.
  4. מכיוון שהמכשור הוא נשלף, יש ללמוד כיצד לבצע זאת וקיימת עקומת למידה.

מכיוון ששיטת אינויזליין היא מאד אסתטית היא אהודה מאד בקרב אוכלוסיית המטופלים הבוגרת (גילאי 18+) אך ניתן כמובן ליישר באמצעותה שיניים גם של מטופלים צעירים יותר.

משנה לשנה שיטת אינויזליין Invisalign הולכת ומשתכללת, נוספים למערכת פיצ'רים נוספים המקלים את עבודת האורתודונט ומאפשרים טיפול במקרים מורכבים יותר.

ניתן לשלב את מערכת אינויזליין Invisalign עם שתלים אורתודונטיים ועם גומיות במקרים בהם זה נדרש (כפי שמראה בחשבון האינסטגרם שלו @drdiegopeydro).

כאמור, לא כל מטופל מתאים לטיפול באמצעות שיטת אינוזליין

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרגנו לי ברשתות החברתיות

פרגנו לי ברשתות החברתיות

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג