7 סיבות לבחור פלטות שקופות / בקשתיות השקופות של אינויזליין Invisalign

למה לבחור בשיטת יישור השיניים של אינויזליין Invisalign? בואו נתחיל:

אז החלטתם ליישר את השיניים אבל ממש לא בא לכם לסנוור אף אחד עם גשר כסוף שגם עלול להוריד את הביטחון בחיוך במהלך הטיפול…. האם יש אופציות אחרות? בהחלט כן! 

  1. סמכים (קוביות) לבנים מחרסינה המודבקים על פני השן החיצוניים
  2. סמכים נסתרים (Lingual) המודבקים על פני השן הפנימיים
  3. קשתיות (פלטות) שקופות של אינויזליין Invisalign

במאמר זה אסביר מדוע טיפול באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign הוא עדיף מבחינות רבות על סמכים לבנים או נסתרים:

תחזית תוצאות הטיפול
כל טיפול באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign מתחיל למעשה בתכנון על גבי מודל ממוחשב תלת-מימדי החוזה למעשה את תוצאות הטיפול, אותו ניתן כמובן להראות לכם המטופלים ולקבל מכם חוות דעתכם לפני שהקשתיות נכנסות לתהליך ייצור. תחזית זו איננה ניתנת כאשר מבצעים טיפול המבוסס על סמכים לבנים/נסתרים.

אסתטיקה
יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign הוא כמעט בלתי נראה ובוודאי אסתטי יותר מסמכים לבנים. זה נכון שסמכים נסתרים הם לגמרי נסתרים (ולכן נותנים מענה עוד יותר אסתטי מהקשתיות) כך שהקשתיות הן לא האופציה הכי אסתטית שיש, אבל הן בכל זאת נותנת מענה אסתטי מצויין, בוודאי ביחס לחסרונות של הסמכים הנסתרים שאציין בהמשך.

הגיינה אוראלית
בניגוד לסמכים לבנים/נסתרים המודבקים באופן קבוע לשיניים (ובכך מעודדים הצטברות חיידקים בסמוך לסמכים ומקשים את נקיון השיניים), טיפול באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign מאפשר למעשה להסיר את הקשתיות בעת הצחצוח ופשוט לצחצח את השיניים כרגיל. יתרה מכך, ניתן גם להשתמש בחוט דנטלי סטנדרטי בעוד שכאשר מודבקים סמכים על השיניים יש להעזר בחוטים דנטליים ייעודיים (המסובכים יותר לשימוש).

נוחות בזמן הטיפול
הסמכים הלבנים עשויים לגרום לגירוי בלחיים והשפתיים. הסמכים הנסתרים גורמים לגירויים וכאבים בלשון (ולוקח כחודש להסתגל לכך). בניגוד לאלה, קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign הן חלקות וצמודות לשיניים ולכן גורמות לגירוי מינימלי (אם בכלל) לרקמות הפה ומבחינה זו מהוות יתרון גדול על פני הסמכים השונים.

משך הטיפול
זאת עובדה קיימת. משך הטיפול באמצעות הקשתיות השקופות של אינויזליין Invisalign הוא קצר יותר ביחס לטיפול דומה באמצעות סמכים (לבנים או נסתרים). הסיבות לכך רבות ונדבר עליהן בפוסטים עתידיים אבל הנסיון מלמד שמשך הטיפול בקשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign הוא קצר משמעותית ביחס לאלטרנטיבות.

עלות
עלות הטיפול בקשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign היא לא זולה (בלשון המעטה) והסיבה לכך נעוצה בעלויות הגבוהות שגובה החברה מהרופא המטפל. אבל, וזה אבל גדול, חשוב להבין שבניגוד לסמכים הלבנים או הנסתרים, עלות הטיפול באמצעות קשתיות שקופות נגזרת בין השאר ממשך הטיפול או במילים אחרות מכמות הקשתיות שהחברה נדרשת לייצר לצורך הטיפול (בעוד עלות הסמכים הלבנים/הנסתרים היא קבועה עבור טיפולים קצרים או ארוכים).
כלומר, וכאן תקראו טוב טוב, טיפולים אורתודונטיים שהם יחסית פשוטים וקצרים עשויים להיות זולים יותר אם מבוצעים בקשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign לעומת הסמכים הלבנים/הנסתרים.

פחות ביקורים אצלי
כאשר אתם מטופלים באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign אתם מקדמים את הטיפול בכל פעם שאתם עוברים לקשתית הבאה. בניגוד לכך, אינכם יכולים להתקדם בעצמכם בטיפול שמתבצע ע"י סמכים לבנים/נסתרים. כלומר באופן תאורטי ( תאורטי בלבד! אל תבנו על זה 🙂 ) בטיפול באמצעות קשתיות שקופות אנחנו יכולים להפגש פעמיים בלבד – פעם אחת בתחילת הטיפול ופעם שניה בסופו.
אז הנה לכם 7 יתרונות גדולים לקשתיות של אינויזליין Invisalign על פני יישור שיניים באמצעות סמכים.

אורתודנט מומלץ ד"ר עומר פלייסיג

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרגנו לי ברשתות החברתיות

פרגנו לי ברשתות החברתיות

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג