אינויזליין- יישור שיניים אינויזליין Invisalign

החלטתם ליישר את השיניים אבל ממש לא בא לכם לסנוור אף אחד עם גשר כסוף שגם עלול להוריד את הביטחון בחיוך במהלך הטיפול….
האם יש אופציות אחרות? בהחלט כן!
אחד השירותים הנפוצים ביותר שאני מציע הוא הטיפול החדשני ליישור השיניים:

אינויזליין

כיצע עובד אינויזליין Invisalign

אינויזליין היא מערכת ליישור שיניים באמצעות קשתיות (פלטות) שקופות. הטיפול מתבצע ע"י סדרה של קשתיות
(החל מקשתיות בודדות ועד עשרות קשתיות, תלוי כמובן במקרה), כאשר כל קשתית מזיזה את השיניים מעט וכך לאורך סדרה של קשתיות,
השיניים הולכות ומתיישרות עד לתוצאה סופית רצויה.

תוכנית הטיפול מתבצעת ע"י האורתודונט באופן ממוחשב כולל הדמיה של התוצאה הסופית ולאחר אישור התוכנית,
החברה מייצרת את הקשתיות ושולחת אותן למרפאה עבור המטופל/ת.

חלק אינטגרלי מן הטיפול הוא הדבקת אטאצ'מנטס (אלמנטים קטנים המודבקים על פני חלק מהשיניים) אשר מסייעים לקשתיות להזיז את השיניים כאשר התנועות מורכבות.

על מטופל/ת להרכיב את הקשתיות 22 שעות ביממה (מה שמשאיר כשעתיים לאכול ולצחצח 😊 ) ולהחליפן כל 7-14 יום (כתלות בהוראות האורתודונט).

במהלך הטיפול מגיעים אחת לתקופה לביקורות אצל האורתודונט על מנת לוודא שהתוכנית מתקדמת כמתוכנן ולבצע פרוצדורות נדרשות כגון הדבקת אטאצ'מנטס, שיופים/ליטושים קלים, קבלת קשתיות נוספות וכדו'.

בתום הטיפול בדר"כ מותקנים קיבועים מודבקים בשיניים התחתונות ו/או העליונות ובנוסף נמסרות קשתיות קשיחות יותר להרכבה בלילות בלבד וזאת לצורך שמירת תוצאות הטיפול לאורך שנים ארוכות.

שלבי הטיפול ומשכו

טיפול בקשתיות שקופות אינויזליין כולל את השלבים הבאים:

1. בדיקה ראשונית אצל ד"ר עומר פלייסיג – מומחה ליישור שיניים. בפגישה זו מתבצע תשאול של המצב הרפואי, התלונה העיקרית, בדיקה מקיפה וכמו כן מתבצעת סריקה של השיניים והדמייה של תוצאות אפשריות לטיפול.

2. לאחר הבדיקה הראשונית על המטופל/ת לבצע סדרת צילומים ליישור שיניים (על בסיס הפניה של ד"ר פלייסיג), בדיקה אצל רופא שיניים לשלילת עששת וטיפולים נדרשים, סילוק אבנית אצל שיננית ובמקרים בהם נדרש, בדיקה אצל מומחה חניכיים וטיפולים מקדימים בהתאם לצורך.

3. לאחר קבלת הצילומים הנדרשים, מתבצע תכנון טיפול ממוחשב ע"י ד"ר פלייסיג בשיתוף פעולה עם טכנאי אינויזליין בחו"ל. שלב זה לוקח כשבוע ימים.

4. לאחר סיום הכנת תוכנית הטיפול, נשלחת התוכנית אל מטופל/ת לאישורו/ה. עם קבלת האישור, מתחיל תהליך ייצור הקשתיות ושליחתן לארץ, תהליך שלוקח כ2-3 שבועות. כחודש ימים לאחר הבדיקה הראשונית הקשתיות מגיעות אל המרפאה וניתן להתחיל את הטיפול.

5. משך הטיפול תלוי כמובן בחומרת המצב. המטופל/ת מגיע/ה לביקורת במרפאה אחת ל6-8 שבועות כאשר בכל ביקור מקבל/ת מספר קשתיות להרכבה עד הביקורת הבאה.

6. בתום סדרת הקשתיות מתבצעת פגישה עם ד"ר פלייסיג לצורך החלטה משותפת עם המטופל/ת באם לסיים את הטיפול או להמשיכו עם סדרת קשתיות נוספת.

תחזית תוצאות הטיפול

כל טיפול יישור שיניים אינויזליין באמצעות הקשתיות של אינויזליין  מתחיל למעשה בתכנון על גבי מודל ממוחשב תלת-מימדי החוזה למעשה את תוצאות הטיפול, אותו ניתן כמובן להראות לכם המטופלים ולקבל מכם חוות דעתכם לפני שהקשתיות נכנסות לתהליך ייצור. תחזית זו איננה ניתנת כאשר מבצעים טיפול המבוסס על סמכים לבנים/נסתרים.

אסתטיקה

יישור שיניים אינויזליין באמצעות קשתיות שקופות  הוא כמעט בלתי נראה ובוודאי אסתטי יותר מסמכים לבנים. זה נכון שסמכים נסתרים הם לגמרי נסתרים (ולכן נותנים מענה עוד יותר אסתטי מהקשתיות) כך שהקשתיות הן לא האופציה הכי אסתטית שיש, אבל הן בכל זאת נותנת מענה אסתטי מצויין, בוודאי ביחס לחסרונות של הסמכים הנסתרים שאציין בהמשך.

הגיינה אוראלית

בניגוד לסמכים לבנים/נסתרים המודבקים באופן קבוע לשיניים (ובכך מעודדים הצטברות חיידקים בסמוך לסמכים ומקשים את נקיון השיניים), טיפול באמצעות יישור שיניים אינויזליין Invisalign מאפשר למעשה להסיר את הקשתיות בעת הצחצוח ופשוט לצחצח את השיניים כרגיל. יתרה מכך, ניתן גם להשתמש בחוט דנטלי סטנדרטי בעוד שכאשר מודבקים סמכים על השיניים יש להעזר בחוטים דנטליים ייעודיים (המסובכים יותר לשימוש).

נוחות בזמן הטיפול

הסמכים הלבנים עשויים לגרום לגירוי בלחיים והשפתיים. הסמכים הנסתרים גורמים לגירויים וכאבים בלשון (ולוקח כחודש להסתגל לכך). בניגוד לאלה, קשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign הן חלקות וצמודות לשיניים ולכן גורמות לגירוי מינימלי (אם בכלל) לרקמות הפה ומבחינה זו מהוות יתרון גדול על פני הסמכים השונים.

 

משך הטיפול

זאת עובדה קיימת. משך הטיפול באמצעות יישור שיניים אינויזליין Invisalign הוא קצר יותר ביחס לטיפול דומה באמצעות סמכים (לבנים או נסתרים). הסיבות לכך רבות ונדבר עליהן בפוסטים עתידיים אבל הנסיון מלמד שמשך הטיפול באמצעות יישור שיניים אינויזליין Invisalign הוא קצר משמעותית ביחס לאלטרנטיבות.

פחות ביקורים אצלי

כאשר אתם מטופלים באמצעות יישור שיניים אינויזליין אתם מקדמים את הטיפול בכל פעם שאתם עוברים לקשתית הבאה. בניגוד לכך, אינכם יכולים להתקדם בעצמכם בטיפול שמתבצע ע"י סמכים לבנים/נסתרים. כלומר באופן תאורטי (תאורטי בלבד! אל תבנו על זה ) בטיפול באמצעות קשתיות שקופות אנחנו יכולים להפגש פעמיים בלבד – פעם אחת בתחילת הטיפול ופעם שניה בסופו.

עלות של יישור שיניים אינויזליין Invisalign

עלות הטיפול של יישור שיניים אינויזליין בקשתיות שקופות היא לא זולה  והסיבה לכך נעוצה בעלויות הגבוהות שגובה החברה מהרופא המטפל. אבל, וזה אבל גדול, חשוב להבין שבניגוד לסמכים הלבנים או הנסתרים, עלות הטיפול באמצעות קשתיות שקופות נגזרת בין השאר ממשך הטיפול או במילים אחרות מכמות הקשתיות שהחברה נדרשת לייצר לצורך הטיפול (בעוד עלות הסמכים הלבנים/הנסתרים היא קבועה עבור טיפולים קצרים או ארוכים).

כלומר, וכאן תקראו טוב טוב, טיפולים אורתודונטיים שהם יחסית פשוטים וקצרים עשויים להיות זולים יותר אם מבוצעים בקשתיות שקופות של אינויזליין Invisalign לעומת הסמכים הלבנים/הנסתרים.

מטופלים שלנו שהעלו לרשת

לקחת מכאן:

גלריה

לקחת מכאן:

גלריה

לקחת מכאן:

גלריה

לקחת מכאן:

גלריה

יישור שיניים אצל ד''ר עומר פלייסיג

ד"ר עומר פלייסיג הוא מומחה ליישור שיניים בעל רישיון מומחה מטעם משרד הבריאות. רישיון זה ניתן אך ורק לרופאים אשר סיימו תוכנית התמחות בת כ-4 שנים,
נבחנו בבחינה עיונית (שלב א') ומעשית (שלב ב') ע"י המועצה המדעית של משרד הבריאות ונמצאו ראויים לקבלת רשיון המומחה.

עיקר עיסוקו הקליני של ד"ר פלייסיג הוא יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות של אינויזליין (Invisalign) בדירוג DIAMOND
(הדירוג הגבוהה ביותר הניתן ע"י החברה) המעיד על מספר הטיפולים הרב וניסיונו הקליני העשיר.

במקביל לפעילותו הקלינית, ד"ר פלייסיג פעיל גם אקדמית, משמש כחוקר וכמרצה קליני בפקולטה לרפואת שיניים של הדסה והאוניברסיטה העברית, שם מדריך מתמחים לאורתודונטיה וסטודנטים של הפקולטה לרפואת שיניים. על פעילותו באקדמיה קיבל בשנת 2021 אות "הצטיינות בהוראה" מדיקן הפקולטה לרפואת שיניים.

מטופליו של ד"ר פלייסיג מעידים על רופא מקצוען ובלתי מתפשר, אמפטי סבלני ולבבי, המשרה רוגע, ביטחון  ואוירה נינוחה במהלך הטיפול. ד"ר פלייסיג זמין למטופליו לכל שאלה או בקשה המתעוררת לפני או במהלך הטיפול.

אורתודנט מומלץ Invisalign
The Israel Orthodontic Society
AAO
European Orthodontic Society

למה לבחור בד"ר עומר פלייסיג

מומחה מטעם המועצה המדעית של משרד הבריאות

מומחה ליישור שיניים מטעם המועצה המדעית משרד הבריאות

אורתודנט - ניסיון של טיפול במאות מטופלים

ניסיון של טיפול במאות מטופלים

מענה מיידי לעזרה ראשונה

מענה מיידי לעזרה ראשונה מאת מומחה ליישור שיניים

גשר שקוף בשיניים

התאמת טיפול יישור שיניים באופן ייחודי ואישי לכל מטופל

מומחה ליישור שיניים בדרגת Platinum בשיטת אינויזליין

מומחה ליישור שיניים בדרגת Diamond בשיטת Invisalign

ביקורות גוגל - לא נגענו

לקחת מכאן יש המון – לקחת כאלו עם תמונות, לפחות עשרה ולעשות כפתור עם הקישור שמוביל לכל הביקורות בגוגל

מומחה מטעם המועצה המדעית של משרד הבריאות

מומחה ליישור שיניים מטעם המועצה המדעית משרד הבריאות

אורתודנט - ניסיון של טיפול במאות מטופלים

ניסיון של טיפול במאות מטופלים

גשר שקוף בשיניים

התאמת טיפול יישור שיניים באופן ייחודי ואישי לכל מטופל

שאלות ותשובות בנושא אינויזליין

אינויזליין (Invisalign) הוא השם המסחרי של קשתיות שקופות ליישור שיניים אותן מייצרת חברת אליין (Align). השם מהווה הלחם של המילים Invisible (בלתי נראה) ו- Align (ליישר).

בגדול התשובה היא כן. יחד עם זאת, בילדים צעירים מאד (בדר"כ מתחת לגיל 7) או במקרים מורכבים במיוחד, הטיפול בקשתיות שקופות אינו מומלץ.

על מנת לאמוד את ההתאמה לטיפול אינויזליין יש לפנות לבדיקה ואבחון אצל מומחה ליישור שיניים. בנוסף, ניתן לשלוח תמונות בלינק הבא ולקבל תשובה לגבי מידת ההתאמה לטיפול: www.dr-omer.com/virtual-consultation

הטיפול למעשה מתבצע ע"י סדרה של קשתיות כאשר כל קשתית מסוגלת להזיז את השיניים מעט. כאשר מרכיבים את הקשתיות על פי הסדר (כ7-10 ימים עבור כל קשתית) השיניים מתיישרות בהדרגה עד הגעה לתוצאה רצויה.

משך הטיפול תלוי בחומרת המצב הראשוני ויכול לנוע בין מספר שבועות בודדים ועד מספר שנים.

עלות הקשתיות אותה גובה החברה המייצרת (Align) היא גבוהה ביחס למתחרים דבר שמייקר את עלות הטיפול הכוללת.

טיפול באמצעות קשתיות אינויזליין כרוך בהגעה לביקורת כל 8-10 שבועות ולעיתים אף מעבר לכך, כל זאת כתלות בתוכנית הטיפול.

ישנם מקרים שבהם יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות הוא מהיר יותר (עד 50%) מיישור שיניים רגיל.

המלצת היצרן (חברת Align) היא להרכיב את הקשתיות 22 שעות ביממה (כלומר נותרו שעתיים לאכול ולצחצח שיניים). הרכבת הקשתיות פחות מכך עלולה לפגוע בתוצאות הטיפול ואף לשבשן לחלוטין.

בגדול התשובה היא לא וההמלצה היא להסיר את הקשתיות לפני האוכל. יחד עם זאת, אם אין ברירה, ניתן לאכול עם הקשתיות מזונות שהם לא קשים במיוחד ומיד בתום הארוחה, בהזדמנות הראשונה, יש לשטוף את הפה והקשתיות (רצוי לצחצח שיניים) על מנת למנוע משאריות מזון להישאר על השיניים מתחת לקשתיות.

ניתן לשתות עם הקשתיות שתייה קרה ולא ממותקת.

באופן כללי ניתן לעשן עם הקשתיות. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שעישון עם קשתיות בפה יגרום להצהבתן וכמו כן לריח לוואי.

מוזמנים לצפות בסרטון מתחת

לפני ואחרי אינוויזליין

יישור שיניים אינויזליין
יישור שיניים אינויזליין

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

פרגנו לי ברשתות החברתיות

פרגנו לי ברשתות החברתיות

© כל הזכויות שמורות  לדר' עומר פלייסיג